האם מערכות יחסים פתוחות יכולות לעבוד?

ליאת שואלת... 

"ג'ייקוב, מה דעתך על 'יחסים פתוחים '? בעלי ואני ביחד כבר 9 שנים והמחשבה שהוא יהיה עם אישה אחרת פשוט מכעיסה אותי ברמות. איך אנשים יכולים לעשות את זה זה לזה? האם לאותן נשים אין שום כבוד עצמי? בעלי יודע שאם הוא בכלל ישוחח על כך שהוא רוצה לשכב עם מישהי אחרת הייתי מעיפה לו סטירה ובעיטה לביצים ואני לא מבינה מדוע נשים היו משלימות את זה. "

    - ליאת

 היי ליאת

בסדר, זה נושא נוגע ללב, אז בואי נוריד כמה דברים מהשולחן קודם:

 דבר 1:

כפי שאמרתי שוב ושוב (ואני מסביר בפירוט רב ב"הסקר הסודי: מה גברים נואשים רוצים שתדעי אבל לעולם לא יוכלו לספר לך ") מונוגמיה היא לא טבעית וממש קשה לשמור עליה לאורך טווח.

 (זה הזמן לבוז מהקהל...).

 בסדר, סיימת? בואי נמשיך:

מנקודת מבט אבולוציונית הוכח שוב ושוב שבני אדם הם, במקרה הטוב, "מונוגמיסטים סדרתיים" ובמקרה הרע גרועים בזה לחלוטין.
לעזאזל, אם תקראי את הספר (המצוין) "סקס עם שחר" תלמדי יותר על הסיבה שצורת איברי המין האנושיים נבנתה לאורגיות והרבה יותר ממה שבאמת רצית לדעת, אבל כל מה שאת באמת צריכה לדעת * כרגע * הוא שבני אדם לא באמת "נועדו" להיות עם אדם אחד בלבד לנצח נצחים, וכי גברים ונשים עם רצונות מחוץ לנישואיהם הם טבעיים לחלוטין.
 
דבר 2:

עם זאת, זה לגמרי אפשרי לנהל מערכת יחסים מונוגמית אוהבת ומדהימה וממש ממש סקסית אם את עושה את העבודה הארורה. לעזאזל, אני במערכת יחסים מונוגמית בעצמי וממש נלהב מהעניין. ולמרות שאני לא חושב שאשתי ואני אי פעם "נפתח דברים"...עדיין, לנצח זה הרבה זמן. שאלי אותי שוב בעוד כמה עשורים.
 
דבר 3:

נשים באמת אינן מונוגמיות יותר מגברים. למעשה, נתונים סטטיסטיים בעשור או שניים האחרונים הראו שככל שנשים צוברות יותר כוח פיננסי ופוליטי בתרבות שלנו הן בוגדות בבעליהן יותר ויותר (כי הן יכולות.) וספרו של דניאל ברגנר "מה נשים רוצות : הרפתקאות במדע התשוקה הנשית" מעניק מבט בלתי נרתע לחלוטין על מה שנשים באמת רוצות במיטה (הכל מבוסס על מחקר מדעי) ,זה לא לבעלי לב חלש אבל מומלץ.

 אז עכשיו כשסקרנו את כל הדברים האלה, בואי נגיע לשאלה שלך בפועל:

 "האם מערכות יחסים פתוחות יכולות לעבוד?"
 למרבה הצער את שואלת את השאלה הלא נכונה.

 השאלה שאת באמת צריכה לשאול היא:

 "האם מערכת יחסים פתוחה יכולה לעבוד בשבילך?"
 ובמקרה שלך אחרי שקראתי את הדוא"ל שלך, הייתי אומר
"לא. לא. אין סיכוי. לא אם בעלך רוצה לשמור על האשכים שלו."

 אך האם הם יכולים לעבוד עבור אנשים אחרים?

 ובכן כן. בטוח.

 לעזאזל, את בטח מכירה אנשים (שהם אפילו חברים שלך) שיש להם יחסים לא מונוגמיים וזה עובד בסדר גמור.
 בשנים שאני מתעסק במערכות יחסים, פגשתי אנשים בכל מיני מערכות יחסים. מערכות יחסים מונוגמיות. מערכות יחסים "חצי מונוגומיות" (איפה שמדי פעם שוכבים עם מישהו אחר וזה בסדר), מערכות יחסים מתנדנדות (שם הם רק שוכבים עם עם זוגות אחרים) ואפילו מערכות יחסים פתוחות לחלוטין, כמעט באופן אבסורדי (שבו שני בני הזוג שוכבים עם מי שהם רוצים).

 ואני אגיד לך כרגע בהתבסס על העבודה שלי ועל עבודתם של אנשים רבים שנראה של-"בלעדיות מינית "יש השפעה מועטה מאוד על האם זוג מאושר יחד ונשאר יחד לאורך זמן.

 למעשה, באופן כללי נראה שאנשים במערכות יחסים "סגורות" ו"מערכות יחסים פתוחות "נשארים ביחד או מתגרשים כמעט באותו שיעור (שהוא די גבוה,.)
 עכשיו, אני אומר ש-מין לא חשוב לקשר ארוך טווח?

בכלל לא.

למעשה כלכלן העלה פעם משוואה לאושר זוגי שאומרת:

אושר זוגי = תדירות חילוקי דעות פחות תדירות של אהבה.

 וזה באמת נשמע נכון. קשה להחריד שהזוגיות שלך תהיה ממש גרועה אם שניכם צוללים למיטה 5 פעמים בשבוע וגורמים לכל תא בגופכם לזמזם מתשוקה.
 המשמעות של כל זה באמת היא שמערכות יחסים פתוחות באמת עובדות רק אם ...

1. שני בני הזוג רוצים את אותו הדבר ואף אחד מהם לא מרגיש שהם נאלצים לעשות משהו שהם לא רוצים לעשות.

2. שני בני הזוג עדיין מקיימים יחסי מין עם כל אחד אחר או לפחות מעורבים בחייו של בן הזוג השני בצורה ארוטית.

3. שני בני הזוג הם נינג'ות תקשורת המסוגלים לדבר על נושאים ממש לא נעימים כמו קנאה (ואפשרות למחלות מין) בגלוי.

4. שני בני הזוג דווקא אוהבים זה את זה ורוצים לראות את האדם האחר מאושר.

אבל את יודעת מה?

 ארבעת הדברים האלה תקפים גם ליחסים מונוגמיים.

ואם אינך יכולה לומר "כן" לפחות ל -3 מתוך 4 הסעיפים, היחסים שלך נמצאים בבעיה בין אם יחסי המין שלך משעממים כמו חדשות בערוץ 1,או בין אם חיי המין שלך מגוונים ומרתקים כמו אליפות לחימה באגודל.

 העניין הוא ש"בלעדיות המינית היא בשום אופן לא הסיבה המכריעה לשבור מערכת יחסים.
 אהבה, תקשורת ואמון? אלה חשובים בהרבה.

 הלשון של מי נכנס לחריץ של מי? לא חשוב כל כך (כל עוד אתם לא משקרים או בוגדים וכל עוד אתם באמת אוהבים אחד את השני.)
 אז כדי לסגור את הקצוות פה:

1. האם אני אומר שכולם צריכים לנהל מערכות יחסים פתוחות? אלוהים ישמור, לא. למי יש את הזמן?

 2. אבל אם זה משהו ששני הפרטנרים במערכת יחסים רוצים, זה יכול לעבוד ממש טוב. לעזאזל, כמה מהזוגות המצליחים ביותר לטווח הארוך שאני מכיר אינם בלעדיים מינית. והם היו ביחד מספיק זמן ומכירים זה את זה מספיק טוב כדי שיוכלו להתמודד עם ייסורי הקנאה וחוסר הביטחון ועדיין להתעורר בבוקר ולהכין לביבות אחד לשני.

 3. אבל לעולם, לעולם אל תסכימי לעשות משהו במערכת היחסים שלך שאת לא רוצה או שאת לא מרגישה בנוח איתו. אנו מקבלים מיילים באופן קבוע מנשים (בדרך כלל נשים צעירות) שאומרות שהחבר שלהן רוצה שהן ישכבו עם בחורים אחרים והם לא רוצות . ואם את לא רוצה, את לא צריכה. זה הגוף שלך. הרגשות שלך. וכל בחור שלא ירצה להיות איתך כי לא תמלאי רעיון (דיי מסוכן) אינו בחור שאתה רוצה להיות איתו..

נ.ב. - צפי במאמר הזה זה שילמד אותך את הסיבות הסודיות שגברים בוגדים בנשים שהם באמת אוהבים. ואיך לזהות מיד את השקרים שלו (גם אם הוא אומר אותם כדי "להגן עלייך" וגם אם הוא לא יודע שהוא משקר את עצמו) וגלי מי הוא * באמת * מבפנים ... איך הוא * באמת * מרגיש כלפיך ... ואם הוא בחור שאת צריכה לתת לו את הלב שלך או למצוא דרך אחרת. לחצי כאן כדי לגלות.
עקבו אחרינו!

פייסבוק

יוטיוב

כתובת: אחד העם 9 ת"א
תכתבי את האימייל שלך כדי לקבל את סודות המשיכה של ג'ייקוב שייחשפו אלייך במשך ה14 יום הבאים. זאת תוכנית עוצמתית שתראה לך איך לבנות משיכה עמוקה בכל שלב במערכת היחסים שלך.